RSS feed for Rachael

Rachael has logged 204 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Edit this entry  
30
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The DUFF

The DUFF

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drinking Buddies

Drinking Buddies

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Lindsey Vonn: The Final Season

Lindsey Vonn: The Final Season

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High School Musical

High School Musical

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Togo

Togo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
Read the review Edit this entry  
30
Tombstone

Tombstone

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zenon: Girl of the 21st Century

Zenon: Girl of the 21st Century

1999
×
Read the review Edit this entry  
26
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Edit this entry  
25
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Purple Noon

Purple Noon

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
Read the review Edit this entry