• The Mystery of Marilyn Monroe: The Unheard Tapes

  • The Batman

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Squid Game

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • CODA

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Death to 2020

  • Audrey

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • A Concerto Is a Conversation

  • Mank

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • If Anything Happens I Love You

  • Impractical Jokers: The Movie

  • The Social Dilemma

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Polaroid

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Hair Love

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Avengers: Endgame

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

  • Andhadhun

    ★★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Rust Creek

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Bao

  • 27: Gone Too Soon

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Coco

    ★★★★

  • Coin Operated

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Loving Vincent

  • In a Heartbeat

  • Good Time

    ★★★★½

  • Cars 3

  • The Florida Project

  • Wonder Woman

  • history of the entire world, i guess

  • I Am Heath Ledger

  • Tell Them We Are Rising: The Story of Black Colleges and Universities

  • Different

  • Dangal

    ★★★½