Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Piglet's Big Movie

Piglet's Big Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Not Okay

Not Okay

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Secret of the Wings

Secret of the Wings

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Tinker Bell

Tinker Bell

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spring Awakening: Those You've Known

Spring Awakening: Those You've Known

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crush

Crush

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Best Years of Our Lives

The Best Years of Our Lives

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Finch

Finch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Fantastic Beasts and Where to Find Them

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scarecrow

Scarecrow

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Into the Woods

Into the Woods

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Bad Moms Christmas

A Bad Moms Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Controlling Britney Spears

Controlling Britney Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Morbius

Morbius

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Sword of the Stranger

Sword of the Stranger

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl from Plainville

The Girl from Plainville

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Flee

Flee

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry