• Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Dr. Seuss' The Grinch Musical

    ★★★

  • Just Another Christmas

    ★★★★

  • The Prom

    ★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Rebecca

  • Over the Moon

  • Soul

    ★★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

  • The Boys in the Band

  • Enola Holmes

  • Unpregnant

  • The Broken Hearts Gallery

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

  • The Half of It

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • #FreeRayshawn

  • Trolls World Tour

  • Mulan

    ★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Bombshell

  • Spies in Disguise

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Noelle

  • Frozen II

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • The Addams Family

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Turma da Mônica: Laços

  • Spider-Man: Far from Home

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Aladdin

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • Someone Great

  • The Silence

    ★★½

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

  • The Farewell

  • Glass

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Mary Poppins Returns

  • Aquaman

  • Mary Queen of Scots

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

  • The Haunting of Hill House

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • The Spy Who Dumped Me

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★