RSS feed for rachele_c
  • The Old Guard

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • How to Be a Good Wife

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Isi & Ossi

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • 6 Underground

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Let It Snow

  • Street Flow

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★

  • Radioactive

    ★★½

  • The King

    ★★★½

  • Adults in the Room

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Someone, Somewhere

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Wandering Stars

    ★★★

  • Chasing Happiness

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • School Life

    ★★★

  • The Specials

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Alice and the Mayor

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Shiny Shrimps

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • After

  • The Dirt

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

  • Isn't It Romantic

  • Big Time Adolescence

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • The Professor

    ★★★

  • The Freshmen

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★

  • Set It Up

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Sink or Swim

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Candy Jar

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dear Ex

    ★★★★½