rachellewis has logged 117 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
1408

1408

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Minions

Minions

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Come Play

Come Play

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Annabelle

Annabelle

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nun

The Nun

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Scooby-Doo

Scooby-Doo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

Scooby-Doo! and the Loch Ness Monster

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vivarium

Vivarium

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Constantine

Constantine

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mandela Effect

The Mandela Effect

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Freaky Friday

Freaky Friday

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunt

The Hunt

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
Doom

Doom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Trolls World Tour

Trolls World Tour

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry