Sort by

Bradley has logged 71 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Cam

Cam

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Overlord

Overlord

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Open House

The Open House

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bao

Bao

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
First Man

First Man

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry