Bradley has logged 96 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Society

Society

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★★
Edit this entry  
04
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tetsuo II: Body Hammer

Tetsuo II: Body Hammer

1992
×
★★★½
Edit this entry  
28
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Killer's Kiss

Killer's Kiss

1955
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing

The Killing

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Omen

The Omen

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
★★★
Edit this entry  
19
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Blob

The Blob

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Coffee & Kareem

Coffee & Kareem

2020
×
Edit this entry  
16
Bill Burr: Paper Tiger

Bill Burr: Paper Tiger

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Geometry

Geometry

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cronos

Cronos

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Drag Me to Hell

Drag Me to Hell

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry