• The Kids in the Hall: Comedy Punks

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The Super Bob Einstein Movie

    ★★★★

  • Jimmy Carr: His Dark Material

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Joy Ride

    ★★★★

  • Ghosts of the Ozarks

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Jolt

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Loki

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Misha and the Wolves

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Censor

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★

  • Zappa

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • Caveat

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Come True

    ★★½

  • Driven to Abstraction

    ★★★

  • Greg Warren: Where the Field Corn Grows

    ★★★½

  • Coming Out

    ★★★★

  • The Wrong Missy

    ★½

  • Arkansas

    ★★★½

  • Anything for Jackson

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Marc Maron: End Times Fun

    ★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Night House

    ★★★½

  • His House

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Craig Ferguson Presents: Hobo Fabulous

    ★★★★

  • Jeff Garlin: Our Man in Chicago

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★★

  • The Booksellers

    ★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Harriet

    ★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Truth

    ★★★★½

  • Ed Gamble: Blood Sugar

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ian Edwards: Ideas Not Worth Spreading

    ★★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★