• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Mulan

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • The Night House

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • The King

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • 7500

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • The Best of Enemies

    ★★★

  • The Act

    ★★★★

  • Penguins

    ★★½

  • Us

    ★★★★