Sort by

riley ☁️ has logged 57 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Act

The Act

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Casino

Casino

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Michael Che Matters

Michael Che Matters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Jungle Book

The Jungle Book

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Perfect World

A Perfect World

1993
×
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cronos

Cronos

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry