• Annette

    ★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • Social Hygiene

    ★★

  • The Call

    ★½

  • Soul

    ★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

  • Sun Children

    ★★½

  • Butterfly Stroke

    ★★½

  • Toman

    ★★★★

  • Skin

    ★★★½

  • The Rain Falls Where it Will

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Dance With Me

    ★★★½

  • Suddenly a Tree

    ★★½

  • A Hairy Tale

    ★★★½

  • The Warden

    ★★★

  • Gholamreza Takhti

    ★★

  • Orange Days

    ★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Bille

    ★★

  • Reza

    ★★★

  • Lottery

    ½

  • Ready Player One

    ★★

  • Game Night

    ★★½

  • Bomb: A Love Story

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • 24 Frames

    ★★

  • How to Talk to Girls at Parties

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Gifted

    ★★½

  • Life

  • The Boss Baby

  • Baby Driver

    ★★★

  • Sword Art Online: The Movie - Ordinal Scale

    ★★½

  • Logan

    ★★★★

  • On Body and Soul

    ★★★★

  • Passengers

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Allied

    ★★½

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Lantouri

  • Baked in Brooklyn

  • 20th Century Women

    ★★★½

  • Split

    ★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★

  • A Silent Voice

    ★★★★½

  • The Edge of Seventeen

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Suicide Squad

    ½

  • Your Name.

    ★★★½

  • Nerve

  • The Secret Life of Pets

    ★★

  • Mike and Dave Need Wedding Dates

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★½

  • Now You See Me 2