Sort by
  • Grateful Dead Meet-Up 2022

    ★★★★★

  • Blonde

    ★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Not Okay

    ★★½

  • They/Them

    ★★★★

  • That Stupid Floral Tie

  • Nope

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★★½

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Dark Glasses

    ★★★½

  • Tall Girl 2

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★★½

  • Beanie Mania

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Disney's FastPass: A Complicated History

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Memoria

  • Luca

    ★★★★

  • Saloum

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • The Fallout

    ★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Karen Dalton: In My Own Time

    ★★★★★

  • Zappa

    ★★★★½

  • Brahms: The Boy II

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • All I Can Say

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Nathan for You: Finding Frances

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Nico, 1988

    ★★★½

  • Meth Storm

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Brave New Jersey

    ½

  • Raw

    ★★★½

  • Danny Says

    ★★★

  • What Happened, Miss Simone?

    ★★★★

  • Paddington

    ★★★

  • Love & Mercy

    ★★★★

  • Stage Fright

    ★★

  • Creep

    ★★★½

  • Chef

    ★★

  • The Act of Killing

    ★★★★★

  • Diary of a Wimpy Kid: Dog Days

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

  • Struck by Lightning

    ★★½

  • Strange Powers: Stephin Merritt and the Magnetic Fields

    ★★★★

  • George Harrison: Living in the Material World

    ★★★★

  • Final Destination 5

    ★★★★★

  • We're Leaving

    ★★★★★

  • My Chemical Romance Live at the iTunes Festival London 2011

    ★★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Pumzi

    ★★★

  • A Serious Man

    ★★★★½

  • Jennifer's Body

    ★★★

  • Monsterland

    ★★½

  • Futurama: Into the Wild Green Yonder

    ★★★★★

  • Synecdoche, New York

    ★★★½

  • Doubt

    ★★★★

  • Happy-Go-Lucky

    ★★★★