Sort by
  • This Place Rules

  • Babylon

    ★★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★½

  • Amsterdam

    ½

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★

  • The Fabelmans

  • The Banshees of Inisherin

  • The Whale

  • Bones and All

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Nope

    ★★

  • Close

    ★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Kimi

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★½

  • 9/11: Inside the President's War Room

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Sincerely Louis C.K.

  • The Father

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • 30 Years of Democracy

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

  • Nimic

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • A Hidden Life

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★★½