Sort by
  • No One Will Save You

    ★★★

  • Jawan

    ★★★★

  • Jailer

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • To Catch a Killer

    ★★★½

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Cocaine Bear

    ★★★

  • Pathaan

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★

  • Waltair Veerayya

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Monica, O My Darling

    ★★★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Smile

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★

  • Sick

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Thallumaala

    ★★★½

  • Laal Singh Chaddha

    ★★½

  • Darlings

    ★★★½

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Vikram

    ★★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Sick of Myself

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★½

  • Hridayam

    ★★★½

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Watcher

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Dexter: New Blood

    ★★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Maid

    ★★★★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★