Hipster has logged 39 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Alien

Alien

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Know This Much Is True

I Know This Much Is True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Run

Run

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Slither

Slither

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
You Can Count on Me

You Can Count on Me

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Margaret

Margaret

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let the Right One In

Let the Right One In

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maze Runner: The Scorch Trials

Maze Runner: The Scorch Trials

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Maze Runner

The Maze Runner

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Get Duked!

Get Duked!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Apostle

Apostle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry