• The Guilty

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • Good on Paper

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★½

  • Chemical Hearts

    ★★½

  • The Stunt Double

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Clichy-Montfermeil

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • 8:46

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • The Half of It

    ★★½

  • Normal People

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • The Long Goodbye

  • The Thing About Harry

  • The Photograph

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Gentlemen

  • Mike Birbiglia: The New One

  • Looking for Alaska

  • Fractured

    ★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★

  • Unbelievable

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Hope Gap

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Informer

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Little Joe

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Wine Country

  • Plus One

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★

  • The Perfect Date

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½