rae has logged 25 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
11
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
So I Married an Axe Murderer

So I Married an Axe Murderer

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Crush

The Crush

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The 'Burbs

The 'Burbs

1989
×
★★★
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
Untamed Heart

Untamed Heart

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★½
Edit this entry  
06
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
05
Can't Buy Me Love

Can't Buy Me Love

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

Austin Powers: The Spy Who Shagged Me

1999
×
★★★
Edit this entry  
02
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★½
Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry