Rafaaelpa has logged 141 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Asunción

Asunción

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cube

Cube

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Concussion

Concussion

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ninjago: Masters of Spinjitzu - Day of the Departed

Ninjago: Masters of Spinjitzu - Day of the Departed

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Men of Honor

Men of Honor

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

Dragon Ball Z: Resurrection 'F'

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Plastic Turtle

The Plastic Turtle

×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Born Racer

Born Racer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
My Big Fat Greek Wedding 2

My Big Fat Greek Wedding 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Nine Minutes

Nine Minutes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atmósferas

Atmósferas

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Change-Up

The Change-Up

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
3 Days to Kill

3 Days to Kill

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Water Steps

Water Steps

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Umbral

Umbral

×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Victoria

Victoria

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Turtles Can Fly

Turtles Can Fly

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fu

Fu

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
It's All the Salt's Fault

It's All the Salt's Fault

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Blood Diamond

Blood Diamond

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry