• The Grucifixion

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Squid Game

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Loki

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Putin's Palace. History of World's Largest Bribe

  • WandaVision

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Cats & Dogs 3: Paws Unite

  • Tenet

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • The Last Dance

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Promise of Pisa

  • The Irishman

    ★★★★

  • Bill Burr: Paper Tiger

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

  • Murder Mystery

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Timelapse of the Future: A Journey to the End of Time

  • Good Boys

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★½

  • 22 July

  • At Eternity's Gate

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Who Is America?

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Burning

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Ready Player One

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Searching

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★