Raf has logged 58 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taken

Taken

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Cellular

Cellular

2004
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
Edit this entry  
25
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
22
Crank

Crank

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Every Last One of Them

Every Last One of Them

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
17
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
9/11

9/11

2002
×
Edit this entry  
05
Avengement

Avengement

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The 2nd

The 2nd

2020
×
★½
Edit this entry  
03
Safe

Safe

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry