Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
14
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
Edit this entry  
14
Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

Pokémon the Movie: Secrets of the Jungle

2020
×
★★
Edit this entry  
14
K-ON! The Movie

K-ON! The Movie

2011
×
★★½
Edit this entry  
14
Injustice

Injustice

2021
×
Edit this entry  
13
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
Never Say Never Again

Never Say Never Again

1983
×
Edit this entry  
12
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★½
Edit this entry  
12
You Only Live Twice

You Only Live Twice

1967
×
★★
Edit this entry  
11
The Living End

The Living End

1992
×
★★★
Edit this entry  
11
Kaboom

Kaboom

2010
×
★★½
Edit this entry  
11
Oculus

Oculus

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
Edit this entry  
11
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★½
Edit this entry  
10
The Giver

The Giver

2014
×
Edit this entry  
10
Liz and the Blue Bird

Liz and the Blue Bird

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
Edit this entry  
10
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Kids

Kids

1995
×
★½
Edit this entry  
10
Batman: Death in the Family

Batman: Death in the Family

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Hush

Hush

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
Filmage: The Story of Descendents/All

Filmage: The Story of Descendents/All

2013
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rachel Getting Married

Rachel Getting Married

2008
×
★★
Edit this entry  
09
Tamako Love Story

Tamako Love Story

2014
×
★★
Edit this entry  
08
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tomorrow Never Dies

Tomorrow Never Dies

1997
×
★½
Edit this entry  
07
Flipped

Flipped

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Circle

Circle

2015
×
Edit this entry  
07
Waiting...

Waiting...

2005
×
★★½
Edit this entry  
06
[REC]

[REC]

2007
×
★★
Edit this entry  
06
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
Edit this entry  
06
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
Edit this entry  
06
Underworld: Rise of the Lycans

Underworld: Rise of the Lycans

2009
×
Edit this entry  
06
Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

2006
×
★½
Edit this entry  
06
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★½
Edit this entry  
05
Die Another Day

Die Another Day

2002
×
★½
Edit this entry  
04
Underworld

Underworld

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Ladykillers

The Ladykillers

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Live and Let Die

Live and Let Die

1973
×
½
Edit this entry  
30
The Birth of a Nation

The Birth of a Nation

2016
×
Edit this entry  
30
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wall Street: Money Never Sleeps

Wall Street: Money Never Sleeps

2010
×
★½
Edit this entry  
29
Melinda and Melinda

Melinda and Melinda

2004
×
★½
Edit this entry  
29
A Dog's Way Home

A Dog's Way Home

2019
×
½
Edit this entry  
29
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
½
Edit this entry  
29
A Dog's Purpose

A Dog's Purpose

2017
×
½
Edit this entry  
28
Hitman's Wife's Bodyguard

Hitman's Wife's Bodyguard

2021
×
★★★
Edit this entry