RafiOjaghi has logged 862 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Side Effects

Side Effects

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Nobody Knows

Nobody Knows

2004
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★
Edit this entry  
27
Pulse

Pulse

2001
×
★★★½
Edit this entry  
27
Maborosi

Maborosi

1995
×
★★★½
Edit this entry  
27
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★
Edit this entry  
26
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★½
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
United 93

United 93

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
23
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Unsane

Unsane

2018
×
★★★
Edit this entry  
22
Dou kyu sei – Classmates

Dou kyu sei – Classmates

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
Edit this entry  
22
Bicentennial Man

Bicentennial Man

1999
×
Edit this entry  
21
Ben-Hur

Ben-Hur

2016
×
★½
Edit this entry  
21
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★½
Edit this entry  
21
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bratz

Bratz

2007
×
½
Edit this entry  
21
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
8 Women

8 Women

2002
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★½
Edit this entry  
20
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★
Edit this entry  
20
Splendor

Splendor

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Edit this entry  
20
Il Mare

Il Mare

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Johnny 316

Johnny 316

1998
×
★★½
Edit this entry  
20
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
★½
Edit this entry  
19
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★½
Edit this entry  
19
Swallow

Swallow

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★½
Edit this entry  
19
Tag

Tag

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Basquiat

Basquiat

1996
×
★★½
Edit this entry  
17
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★½
Edit this entry  
17
Brother

Brother

1997
×
★★★½
Edit this entry  
16
What Ever Happened to Baby Jane?

What Ever Happened to Baby Jane?

1962
×
★★★★
Edit this entry  
16
The World of Apu

The World of Apu

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
Aparajito

Aparajito

1956
×
★★★★
Edit this entry  
16
Pather Panchali

Pather Panchali

1955
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Nutcracker: The Untold Story

The Nutcracker: The Untold Story

2010
×
½
Edit this entry  
16
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★
Edit this entry  
16
Hitch

Hitch

2005
×
★½
Edit this entry  
16
This Is Where I Leave You

This Is Where I Leave You

2014
×
★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Edit this entry