RafiOjaghi has logged 83 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Devils

The Devils

1971
×
★★★½
Edit this entry  
31
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
When You're Strange

When You're Strange

2009
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
Edit this entry  
29
Vampire Academy

Vampire Academy

2014
×
½
Edit this entry  
29
The Holiday

The Holiday

2006
×
★½
Edit this entry  
29
Envy

Envy

2004
×
Edit this entry  
28
She's All That

She's All That

1999
×
★½
Edit this entry  
26
Glitter

Glitter

2001
×
½
Edit this entry  
26
Star Kid

Star Kid

1997
×
½
Edit this entry  
26
La Notte

La Notte

1961
×
★★★½
Edit this entry  
25
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★
Edit this entry  
25
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
½
Edit this entry  
25
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
½
Edit this entry  
24
Underground

Underground

1995
×
★★★½
Edit this entry  
24
Milk

Milk

2008
×
★★★½
Edit this entry  
24
Flightplan

Flightplan

2005
×
★½
Edit this entry  
23
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Edit this entry  
23
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Voyagers

Voyagers

2021
×
½
Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★½
Edit this entry  
18
Halloween II

Halloween II

2009
×
½
Edit this entry  
18
Halloween

Halloween

2007
×
½
Edit this entry  
18
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
½
Edit this entry  
18
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★½
Edit this entry  
17
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★
Edit this entry  
17
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★
Edit this entry  
17
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
Edit this entry  
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
Edit this entry  
16
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★★
Edit this entry  
16
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★
Edit this entry  
16
M*A*S*H

M*A*S*H

1970
×
★★
Edit this entry  
16
Rambo III

Rambo III

1988
×
★½
Edit this entry  
16
Rambo: First Blood Part II

Rambo: First Blood Part II

1985
×
★½
Edit this entry  
15
Escape Plan: The Extractors

Escape Plan: The Extractors

2019
×
Edit this entry  
15
Escape Plan 2: Hades

Escape Plan 2: Hades

2018
×
Edit this entry  
15
Over the Top

Over the Top

1987
×
Edit this entry  
15
Escape Plan

Escape Plan

2013
×
★★
Edit this entry  
15
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
Edit this entry  
15
Let Me In

Let Me In

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★
Edit this entry  
14
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Cube Zero

Cube Zero

2004
×
½
Edit this entry  
13
Cube 2: Hypercube

Cube 2: Hypercube

2002
×
★½
Edit this entry  
13
Cube

Cube

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Requiem for a Heavyweight

Requiem for a Heavyweight

1962
×
★★★½
Edit this entry