RSS feed for Ryan
  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Peter's To-Do List

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Due West

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★

  • Emmet's Holiday Party: A LEGO Movie Short

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

  • The Family Business: Trump and Taxes

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Standoff at Sparrow Creek

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Snatches: Moments from Women's Lives

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Momma

    ★★★½

  • Trust

  • Team Darryl

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Mosaic

    ★★★★½

  • Wildlife

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • The David S. Pumpkins Halloween Special

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★

  • Inhumans: The First Chapter

    ★★★

  • The Dark Tower

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Putin Interviews

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • Becoming Cary Grant

    ★★★

  • Mrs McCutcheon

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Guerrilla

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • The Ballad of Lefty Brown

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • When We Rise

    ★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★½

  • Menashe

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★½

  • A Ghost Story

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Fences

    ★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Hidden Figures

    ★★★★