Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Duel

The Duel

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House

House

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Munsters

The Munsters

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fearless Hyena

Fearless Hyena

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Chinese Boxer

The Chinese Boxer

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dirty Ho

Dirty Ho

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kid with the Golden Arm

Kid with the Golden Arm

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Rustlers' Rhapsody

Rustlers' Rhapsody

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Boss

The Boss

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Welcome to Blood City

Welcome to Blood City

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The One-Armed Executioner

The One-Armed Executioner

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vengeance!

Vengeance!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Disciples of Shaolin

Disciples of Shaolin

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Golden Swallow

Golden Swallow

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scream

Scream

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
She-Hulk: Attorney at Law

She-Hulk: Attorney at Law

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Boiling Point

Boiling Point

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Teenager

Teenager

1974
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Four Musketeers

The Four Musketeers

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Three Musketeers

The Three Musketeers

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Blown Away

Blown Away

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Violent Cop

Violent Cop

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Colors

Colors

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Voyage

Fantastic Voyage

1966
×
★★★
Edit this entry  
24
Mad God

Mad God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Last of the Mohicans

The Last of the Mohicans

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Troy

Troy

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Keep

The Keep

1983
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Split

The Split

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mr. Stitch

Mr. Stitch

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Kill and Pray

Kill and Pray

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
El Condor

El Condor

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Predator

Predator

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Revenge

Revenge

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry