Sort by
  • Upgraded

    ★★★½

  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★½

  • Gran Turismo

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Royalteen: Princess Margrethe

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

  • The School for Good and Evil

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Swimmers

    ★★★★

  • Royalteen

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Royal Treatment

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • He's All That

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

  • Thunder Force

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Education

  • Alex Wheatle

  • Lovers Rock

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Rebecca

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Mangrove

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Enola Holmes

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★★

  • Work It

    ★★½

  • I May Destroy You

  • The Half of It

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Fadily Camara: La plus drôle de tes copines

    ★★★★

  • Gold Digger

    ★★½

  • Tall Girl

    ★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Otherhood

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Good Omens

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½