Sort by
  • The Nun II

    ★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • The Endless Night

    ★★★★

  • Teen Wolf: The Movie

    ½

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★½

  • Pearl

    ★★★★★

  • Bones and All

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★

  • TÁR

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Close

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Speak No Evil

    ★★★½

  • Mars One

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Munich: The Edge of War

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★★½

  • Dune

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★½

  • 9/11: One Day in America

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Firebird

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • Nomadland

    ½

  • Tenet

  • Summer of 85

    ★★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★