Sort by

Amber has logged 102 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flatliners

Flatliners

1990
×
★★★★
Edit this entry  
09
Flatliners

Flatliners

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
A Nasty Piece of Work

A Nasty Piece of Work

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Tenderness of the Wolves

Tenderness of the Wolves

1973
×
★★½
Edit this entry  
23
They Come Knocking

They Come Knocking

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
All That We Destroy

All That We Destroy

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pure

Pure

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
School Spirit

School Spirit

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Crocodile

Crocodile

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Willard

Willard

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shocker

Shocker

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Hell House LLC III: Lake of Fire

Hell House LLC III: Lake of Fire

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Barn

The Barn

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★
Edit this entry  
11
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Downrange

Downrange

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Final Terror

The Final Terror

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Stepfather 3

Stepfather 3

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Witchboard

Witchboard

1986
×
★★½
Edit this entry  
31
Hell Night

Hell Night

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Evangeline

Evangeline

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
1st Summoning

1st Summoning

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monster Party

Monster Party

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Milk Money

Milk Money

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tourist Trap

Tourist Trap

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lake Bodom

Lake Bodom

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Cheerleader Camp

Cheerleader Camp

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry