Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
08
Natural Born Killers

Natural Born Killers

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Toxic Avenger

The Toxic Avenger

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
11
Tenacious D in The Pick of Destiny

Tenacious D in The Pick of Destiny

2006
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tales of Terror

Tales of Terror

1962
×
★★★½
Edit this entry  
09
This Is Sodom

This Is Sodom

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Little Shop of Horrors

The Little Shop of Horrors

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Resident Evil: Degeneration

Resident Evil: Degeneration

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Postal

Postal

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Grease

Grease

1978
×
Read the review Edit this entry  
03
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Winnie the Pooh: Blood and Honey

Winnie the Pooh: Blood and Honey

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
Read the review Edit this entry  
10
Sick

Sick

2022
×
★★★
Edit this entry  
05
Idiocracy

Idiocracy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
Read the review Edit this entry  
28
M3GAN

M3GAN

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flux Gourmet

Flux Gourmet

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Friday the 13th: The Final Chapter

Friday the 13th: The Final Chapter

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
Jason Goes to Hell: The Final Friday

Jason Goes to Hell: The Final Friday

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Deadstream

Deadstream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Shrek the Third

Shrek the Third

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ted 2

Ted 2

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry