Sort by

Rainskull has logged 232 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
LEGO Star Wars Holiday Special

LEGO Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Experiment

The Experiment

2010
×
Read the review Edit this entry  
12
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Experiment

The Experiment

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Wayward - A Short Film

The Wayward - A Short Film

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Town That Dreaded Sundown

The Town That Dreaded Sundown

1976
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Venom

Venom

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

Sleepaway Camp II: Unhappy Campers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Christine

Christine

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Vampires

Vampires

1998
×
Read the review Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
House

House

1977
×
Read the review Edit this entry  
26
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night of the Demons

Night of the Demons

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
Read the review Edit this entry  
24
Slugs

Slugs

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Galaxy of Terror

Galaxy of Terror

1981
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Blob

The Blob

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Brood

The Brood

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pumpkinhead

Pumpkinhead

1988
×
Read the review Edit this entry  
09
Before I Wake

Before I Wake

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lights Out

Lights Out

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry