Jay ✊🏾✊🏾 has logged 84 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Unedited Footage of a Bear

Unedited Footage of a Bear

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Hedgehog

The Hedgehog

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
31
The Karate Kid Part III

The Karate Kid Part III

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

Digimon Adventure: Last Evolution Kizuna

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Panther

Black Panther

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Quarantine Relationship

Quarantine Relationship

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fast and Fierce: Death Race

Fast and Fierce: Death Race

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
mid90s

mid90s

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
GayDate

GayDate

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
1BR

1BR

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mon Oncle

Mon Oncle

1958
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Fog

The Fog

1980
×
Read the review Edit this entry  
22
Branded

Branded

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Going to America

Going to America

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fanny and Alexander

Fanny and Alexander

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stone Cold

Stone Cold

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Branded

Branded

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
6 Underground

6 Underground

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dave Chappelle: Killin' Them Softly

Dave Chappelle: Killin' Them Softly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cure

Cure

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Digimon Adventure: Our War Game

Digimon Adventure: Our War Game

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
One Night in December

One Night in December

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Goosebumps 2: Haunted Halloween

Goosebumps 2: Haunted Halloween

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Digimon Adventure tri. Part 1: Reunion

Digimon Adventure tri. Part 1: Reunion

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Read the review Edit this entry