Rakestraw has logged 24 entries for films during March 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Apartment Troubles

Apartment Troubles

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
52 Tuesdays

52 Tuesdays

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ape

Ape

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gabi on the Roof in July

Gabi on the Roof in July

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Mysterious Death of Pérola

The Mysterious Death of Pérola

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dead End Drive-In

Dead End Drive-In

1986
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Spring

Spring

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
La Sapienza

La Sapienza

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Young and the Damned

The Young and the Damned

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Woman Like Me

A Woman Like Me

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Manhattan Murder Mystery

Manhattan Murder Mystery

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Roar

Roar

1981
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Jauja

Jauja

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
White Material

White Material

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Norte, the End of History

Norte, the End of History

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
El Topo

El Topo

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Faults

Faults

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Model Village

Model Village

2014
×
★★
Edit this entry  
01
Holy God Holy Mighty Holy Immortal Have Mercy Upon Us

Holy God Holy Mighty Holy Immortal Have Mercy Upon Us

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Top Hat

Top Hat

1935
×
Read the review Edit this entry  
01
Person to Person

Person to Person

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry