Sort by

Raket has logged 72 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★
Edit this entry  
03
Annette

Annette

2021
×
★½
Edit this entry  
24
Palmer

Palmer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love Story

Love Story

1970
×
★★★
Edit this entry  
21
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
The High Note

The High Note

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Mary J. Blige's My Life

Mary J. Blige's My Life

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Respect

Respect

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Captain

The Captain

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

2003
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Dredd

Dredd

2012
×
★★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★½
Edit this entry  
14
Minari

Minari

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★
Edit this entry  
06
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★
Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
08
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Heat

Heat

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The English Patient

The English Patient

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry