Ragnar has logged 36 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Mom

Mr. Mom

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Arctic

Arctic

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Adventures of Tintin

The Adventures of Tintin

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Knowing

Knowing

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Majestic

The Majestic

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Wandering Earth

The Wandering Earth

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
Ghost Stories

Ghost Stories

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
World's Greatest Dad

World's Greatest Dad

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Highlander

Highlander

1986
×
Read the review Edit this entry  
08
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry