Ragnar has logged 27 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
School Daze

School Daze

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
People's Republic of Desire

People's Republic of Desire

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Calibre

Calibre

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Snake Eyes

Snake Eyes

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
Read the review Edit this entry  
13
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Killers

The Killers

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Killers

The Killers

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Crooklyn

Crooklyn

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dressed to Kill

Dressed to Kill

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry