• Terrorizers

    ★★★

  • Rehana

    ★★★★

  • Four Roads

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • One Second Champion

    ★★★

  • Just Before I Leave

    ★★★

  • The Wait

    ★★

  • Taipei Suicide Story

    ★★★★

  • On-Gaku: Our Sound

    ★★★

  • We Are Little Zombies

    ★★★★

  • Purl

    ★★

  • Mirai

    ★★★★

  • May 14th

    ★★★

  • And So We Put Goldfish in the Pool.

    ★★★★

  • Lo and Behold: Reveries of the Connected World

    ★★★

  • The Corpse

    ★★★

  • Francofonia

    ★★★

  • Visit, or Memories and Confessions

    ★★★

  • End of Summer

    ★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★★★

  • Drug War

    ★★★★

  • Fogo

  • Gebo and the Shadow

    ★★★

  • The Recorder Exam

    ★★★★★

  • The Strange Case of Angelica

    ★★★★★

  • Vakratunda Swaha

    ★★★

  • The Man's Woman and Other Stories

    ★★

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★★★

  • Eccentricities of a Blonde-Haired Girl

    ★★★★

  • Jangarh Film One

    ★★★

  • Good Morning

    ★★★★

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★★★

  • Bug Crawls

    ★★

  • To Be Continued

    ★★★★

  • Printed Rainbow

    ★★★

  • Old Joy

    ★★★★★

  • No al no: Visca el piano!

    ★★★

  • The Shopaholics

    ★★★

  • Who?

    ★★★

  • Throw Down

    ★★★★

  • The Box

    ★★★

  • Ramkhind

    ★★

  • All About Lily Chou-Chou

    ★★★★★

  • Ryusei-Kacho

    ★★★

  • Spiral

    ★★

  • Looking for an Angel

    ★★★

  • The Small Town

    ★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Doodlebug

    ★★

  • Wind

    ★★★

  • Premonitions Following an Evil Deed

    ★★

  • Cocoon

    ★★★

  • Fe

    ★★★★

  • Nefertiti: Daughter of the Sun

    ★★

  • Full Contact

    ★★★

  • Meeting a Milestone

    ★★★★

  • Mind the Steps!

    ★★

  • Terrorizers

    ★★★★★

  • Terry 100 Channels

  • Paris, Texas

    ★★★★

  • Crime and Punishment

    ★★★★

  • Roaring Fire

    ★★★

  • Love Massacre

    ★★★★★

  • The Sword

    ★★★★

  • Tough Tire! SHADO Tire

    ★★

  • Proverb Dictionary: He Who Shoots Often, Hits at Last!

    ★★

  • The American Friend

    ★★★★

  • I Like Life a Lot

    ★★★

  • Gobble-Gobble

    ★★

  • Hey, You!

    ★★★

  • Horse In The House

    ★★★

  • Beanfilm

    ★★★