Sort by

Ralph has logged 16 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★★
Edit this entry  
06
King Kong

King Kong

2005
×
★★★
Edit this entry  
22
Naked

Naked

1993
×
★★★★
Edit this entry  
08
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
10
2010

2010

1984
×
★★½
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Good, the Bad and the Ugly

The Good, the Bad and the Ugly

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
10
For a Few Dollars More

For a Few Dollars More

1965
×
★★★★
Edit this entry  
08
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Edit this entry  
16
Devs

Devs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★
Edit this entry  
25
The Climb

The Climb

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
1917

1917

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry