• The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

    ★★½

  • All the Money in the World

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jigsaw

    ★★½

  • Patton Oswalt: Annihilation

    ★★★★

  • Geostorm

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★

  • Sauce

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • Kingsman: The Golden Circle

  • I, Tonya

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★½

  • 9/11

    ½

  • mother!

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

  • Logan Lucky

    ★★★

  • American Made

    ★★½

  • Detroit

    ★★★½

  • The Emoji Movie

    ½

  • Amityville: The Awakening

    ½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ★★

  • Wish Upon

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • The Book of Henry

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Beguiled

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Bad Genius

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★★★★½

  • Brother's Paradise

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • The Fate of the Furious

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • Rings

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • T2 Trainspotting

    ★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★

  • Mudbound

    ★★★

  • Wind River

    ★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • I Don't Feel at Home in This World Anymore

    ★★½

  • CHiPS

    ½

  • xXx: Return of Xander Cage

  • The Bye Bye Man

    ½

  • Sleepless

  • Live by Night

    ★★

  • Monster Trucks

  • Fences

    ★★★½