Sort by

RamboAlien has logged 486 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Field Guide to Evil

The Field Guide to Evil

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Signs of Life

Signs of Life

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ink

Ink

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
25
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wizards

Wizards

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Cool World

Cool World

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Domino

Domino

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Box

The Box

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
#1 Fan: A Darkomentary

#1 Fan: A Darkomentary

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Antebellum

Antebellum

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Fatman

Fatman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
S. Darko

S. Darko

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deus ex Machina: The Philosophy of Donnie Darko

Deus ex Machina: The Philosophy of Donnie Darko

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chocolate

Chocolate

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Stardust

Stardust

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Critters Attack!

Critters Attack!

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

Scream, Queen! My Nightmare on Elm Street

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Critters 4

Critters 4

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Critters 3

Critters 3

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Critters 2

Critters 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Edit this entry  
21
Critters

Critters

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Exposé

Exposé

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yoga Hosers

Yoga Hosers

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
New Nightmare

New Nightmare

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry