Sort by

RamboAlien has logged 34 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
30
100 Years of Adolf Hitler – The Last Hour in the Führerbunker

100 Years of Adolf Hitler – The Last Hour in the Führerbunker

1989
×
★★★
Edit this entry  
27
Following

Following

1998
×
★★★★
Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Schlingensief – A Voice That Shook the Silence

Schlingensief – A Voice That Shook the Silence

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Birds

The Birds

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Follow Me

Follow Me

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Capone

Capone

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
[REC]⁴ Apocalypse

[REC]⁴ Apocalypse

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
19
[REC]³ Genesis

[REC]³ Genesis

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
[REC]²

[REC]²

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beyond the Darkness

Beyond the Darkness

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Body Cam

Body Cam

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
06
High Tension

High Tension

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Snowball Effect: The Story of Clerks

Snowball Effect: The Story of Clerks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry