Sort by
  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • True Memoirs of an International Assassin

    ★★★

  • Inferno

    ★★★½

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★½

  • Ghostbusters

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★★

  • The Neon Demon

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • The Conjuring 2

  • Train to Busan

    ★★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★★★

  • Zootopia

    ★★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

    ★★★★

  • What We Become

    ★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • The Visit

    ★★★

  • Room

    ★★★★

  • Anomalisa

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★★½

  • The Gallows

    ★★

  • The Little Prince

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★½

  • Green Room

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • The Stanford Prison Experiment

    ★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

    ★★★★½

  • Comet

    ★★★

  • The Pyramid

    ★★

  • Big Eyes

    ★★★

  • Interstellar

    ★★★★½

  • Ouija

    ★★½

  • V/H/S: Viral

    ★★

  • Dracula Untold

    ★★★

  • As Above, So Below

    ★★★★

  • Unfriended

    ½

  • Lost River

    ★★★½

  • It Follows

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★½

  • Kumiko, the Treasure Hunter

    ★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Enemy

    ★★★½

  • The Double

    ★★★★½

  • Trevor Noah: African American

    ★★★★

  • Short Term 12

    ★★★★★

  • V/H/S/2

    ★★★★

  • V/H/S

    ★★★½

  • Thirst

    ★★★★

  • Let the Right One In

    ★★★★½

  • Lars and the Real Girl

    ★★★½

  • Children of Men

    ★★★★

  • Kung Fu Hustle

    ★★★★

  • Salò, or the 120 Days of Sodom