Sort by

Aimee has logged 30 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★
Edit this entry  
05
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Trevor Noah: African American

Trevor Noah: African American

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Stanford Prison Experiment

The Stanford Prison Experiment

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inferno

Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Comet

Comet

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
What We Become

What We Become

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ouija

Ouija

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Gallows

The Gallows

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Pyramid

The Pyramid

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry