RSS feed for Rami
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Mysterious Island

Mysterious Island

1961
×
★★★
Edit this entry  
10
The Don Is Dead

The Don Is Dead

1973
×
★★★
Edit this entry  
09
Avalanche

Avalanche

1978
×
★★
Edit this entry  
08
Supernova

Supernova

2000
×
Edit this entry  
07
The Black Hole

The Black Hole

1979
×
★★★
Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Reflections in a Golden Eye

Reflections in a Golden Eye

1967
×
★★★
Edit this entry  
04
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
Vigilante

Vigilante

1983
×
★★★½
Edit this entry  
03
Demolition University

Demolition University

1997
×
★★
Edit this entry  
03
Hell Comes to Frogtown

Hell Comes to Frogtown

1988
×
★★½
Edit this entry  
02
Den of Thieves

Den of Thieves

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Stunts

Stunts

1977
×
★★½
Edit this entry  
02
Uncle Sam

Uncle Sam

1996
×
★★½
Edit this entry  
01
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Maniac Cop 3: Badge of Silence

Maniac Cop 3: Badge of Silence

1993
×
★★½
Edit this entry  
30
Rabid

Rabid

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Edit this entry  
29
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
City of the Living Dead

City of the Living Dead

1980
×
★★★½
Edit this entry  
27
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Someone's Watching Me!

Someone's Watching Me!

1978
×
★★★
Edit this entry  
26
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
25
The Sentinel

The Sentinel

1977
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Lair of the White Worm

The Lair of the White Worm

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Beyond

The Beyond

1981
×
★★★★
Edit this entry  
22
Two Thousand Maniacs!

Two Thousand Maniacs!

1964
×
★★
Edit this entry  
21
Bedlam

Bedlam

1946
×
★★★
Edit this entry  
21
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Edit this entry  
20
Night Tide

Night Tide

1961
×
★★★½
Edit this entry  
20
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Transylvania 6-5000

Transylvania 6-5000

1985
×
★½
Edit this entry  
18
C.H.U.D.

C.H.U.D.

1984
×
★★½
Edit this entry  
17
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
16
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Body Bags

Body Bags

1993
×
★★★
Edit this entry  
14
Berserk!

Berserk!

1967
×
★★½
Edit this entry  
13
Joker

Joker

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Innocent Blood

Innocent Blood

1992
×
★★
Edit this entry  
11
The Night of a Thousand Cats

The Night of a Thousand Cats

1972
×
★★½
Edit this entry  
11
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Strait-Jacket

Strait-Jacket

1964
×
★★★½
Edit this entry  
08
Uninvited

Uninvited

1988
×
★★★
Edit this entry  
07
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Edit this entry  
06
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★
Edit this entry