Sort by
  • Priscilla

    ★★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • John Early: Now More Than Ever

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Asteroid City

    ★★★½

  • Renfield

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • This Place Rules

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Do Revenge

    ★★★½

  • Aristotle and Dante Discover the Secrets of the Universe

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • All the Beauty and the Bloodshed

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • Lynch/Oz

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Moonage Daydream

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • The Northman

    ★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Meet Me in the Bathroom

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★

  • Moxie

    ★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★