Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Menu

The Menu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Mermaids

Mermaids

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
This Place Rules

This Place Rules

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★
Edit this entry  
20
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
Spice World

Spice World

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Others

The Others

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★
Edit this entry  
22
Cat Soup

Cat Soup

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
X

X

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Nope

Nope

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Slacker

Slacker

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fresh

Fresh

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★
Edit this entry