• Shrek

    Shrek

    ★★★★

    had to show abner the spanish dub

  • Practical Magic

    Practical Magic

    ★★★★

    is this movie perfect? almost but no. am i gay for nicole kidman? yeah.

  • Do Revenge

    Do Revenge

    ★★★½

    i’m a simple man: i support gay women and cute outfits

  • Barbarian

    Barbarian

    ★★★

    the real babarian is the real estate market in the US

  • Nope

    Nope

    ★★★★½

    this is probably my best of the year so far.
    i know ppl want peele to work on remakes and reboots but i argue we are being blessed by his original work and vision.

  • X

    X

    ★★★

    this one was for the femcels

  • The Witch

    The Witch

    ★★★★★

    tis the season

  • Bodies Bodies Bodies

    Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

    rachel sennott glow-stick halo.

  • Crimson Peak

    Crimson Peak

    ★★★½

    this what tim burton thinks his career is like.
    bold move casting mia too, memo.

  • Licorice Pizza

    Licorice Pizza

    ★★★★

    i love them, your honor.

  • Barbarian

    Barbarian

    ★★★

    brutality?
    behemoth?
    bohemian?
    anyway, good casting!

  • Nope

    Nope

    ★★★★½

    incredibly strong third film bro