Sort by

RamsonMars has logged 68 entries for films during December 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Animatrix

The Animatrix

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Earwig and the Witch

Earwig and the Witch

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tremors: Shrieker Island

Tremors: Shrieker Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Tremors: A Cold Day in Hell

Tremors: A Cold Day in Hell

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Tremors 5: Bloodlines

Tremors 5: Bloodlines

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tremors 4: The Legend Begins

Tremors 4: The Legend Begins

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tremors 3: Back to Perfection

Tremors 3: Back to Perfection

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tremors 2: Aftershocks

Tremors 2: Aftershocks

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tremors

Tremors

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The A-Team

The A-Team

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power

The Power

2021
×
★★
Edit this entry  
09
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Skeleton Key

The Skeleton Key

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry