Sort by

RamsonMars has logged 325 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★½
Edit this entry  
12
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prey

Prey

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Xanadu

Xanadu

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Grease 2

Grease 2

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Final Destination

The Final Destination

2009
×
Read prior review Edit this entry  
27
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Hoot Owl

The Hoot Owl

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
They Live

They Live

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Supernova

Supernova

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry