Randi has logged 43 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Rush Hour 3

Rush Hour 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Rush Hour 2

Rush Hour 2

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Notorious

Notorious

1946
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sword of Trust

Sword of Trust

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Touchy Feely

Touchy Feely

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
My Girl

My Girl

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Explorers

Explorers

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sneakers

Sneakers

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Nikita

Little Nikita

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red Planet

Red Planet

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Magic

Magic

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Father Hood

Father Hood

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Score

The Score

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Dick Tracy

Dick Tracy

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Housesitter

Housesitter

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Jerk

The Jerk

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
He Knows You're Alone

He Knows You're Alone

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Cherry 2000

Cherry 2000

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Buffalo Girls

Buffalo Girls

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Stormy Monday

Stormy Monday

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Pretty Things

Dirty Pretty Things

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
He Loves Me… He Loves Me Not

He Loves Me… He Loves Me Not

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Priceless

Priceless

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mood Indigo

Mood Indigo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kindergarten Cop

Kindergarten Cop

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry